Temerinska 28, Novi Sad, Srbija +381 21 4736 184 +381 62 352 053

Vannastavne aktivnosti

SEKCIJE

U gimnaziji „Živorad Janković“ sa domom učenika postoje sekcije osmišljene tako da se zadovolje interesovanja učenika i da im se omogući otkrivanje i razvijanje talenata. Sve sekcije vode profesori naše škole. Skoro svi učenici u toku svog školovanja uzimaju učešće u radu jedne ili više sekcija.

• Muzička sekcija – hor, orkestar i različiti sastavi
  • Likovna sekcija – crtanje, slikanje, fotografija, dizajn plakata, panoa i pohvalnica
  • Dramska sekcija – predstave, skečevi, video-radovi, recitovanje i vođenje priredbi
  • Novinarska sekcija – članci za javna glasila, materijali za sajt i facebook-stranicu škole, školski godišnjak Gimnazijalac
  • Informatička sekcija
  • Govorništvo – sastavljanje i iznošenje govora, debatovanje

Društvene večeri

U toku školske godine učenici škole uz koordinaciju vaspitača organizuju raznovrsne društvene večeri. Svako bira poneko zaduženje kao što su: pravljenje rođendanskih čestitki, pravljenje torte, puštanje muzike, ozvučenje, dekoracija enterijera, posluživanje, vođenje programa, priprema recitacija i skečeva, fotografisanje i slično. Ovakvi događaji zahtevaju saradnju i odgovornost, ali stvaraju nezaboravne uspomene. Tradicionalne društvene večeri su:

• Zajedničke proslave rođendana
  • Ekstremi protiv zlatne sredine – prvi i četvrti razred sa jedne strane, i drugi i treći sa druge, nadmeću se u izmišljenim sportovima
  • Maskenbal – kreiranje i predstavljanje masaka kroz scenske igre
  • Karaoke vizija – takmičenje u karaokama po uzoru na Evrosong
  • Romantično veče – večera u svečanom ambijentu obogaćena programom o ljubavi
  • Kviz – nadmetanje po odeljenjima u poznatim i novim kviz-igrama
  • Večeri poezije – predstavljanje poezije učenika škole ili poznatih pesnika
  • Zajedničko gledanje filma preko video-projektora
  • Ispraćaj maturanata – retrospektiva školovanja u našoj školi koju organizuju maturanti

TAKMIČENJA

Osim takmičenja van naše škole u kojima učestvuju naši učenici (u oblasti nastavnih predmeta, sportski turniri, likovni i literarni konkursi, takmičenja dramskih sekcija i besedništvo), postoje i takmičenja koje naša škola organizuje za svoje učenike. Cilj ovih takmičenja je povećavanje motivacije i nagrađivanje dobrih rezultata učenika.

• Izbor najboljeg druga i drugarice u domu učenika
  • Izbor za najuredniju sobu
  • Smotra omladinskog duhovnog besedništva – Duhovne besede